Šimaitis.lt | Dr. Audriaus Šimaičio tinklalapis

Po pirmųjų “Vertybėmis pagrįstos reformos” paskelbtų įrašų Dr. Albinas Kalimavičius parašė labai įdomų komentarą. Šiame komentare Albinas kelia esminius klausimus. Jis teigia, kad yra daugybė gerų nutarimų ir įvairių sistemų. Tačiau visa tai neveikia. Kodėl? Kaip jums atrodo?

****

Sveiki. Na viskam pritariu, bet juk yra Nacionalinė Sveikatos koncepcija – labai neblogas dokumentas, tačiau jos niekas nevykdo.

Yra netgi žinomos priemonės kaip tuos tikslus pasiekti, pvz.: Kokybės vadybos sistemų diegimas ir kasmetinis sertifikavimas, netgi priimtas įstatymas įpareigojantis ligonines diegti kokybės vadybos sistemas, tačiau netgi nevisų ligoninių vadovybė supranta kas tai yra.

Ką jau kalbėt, pažvelkim giliau – Valstybinė licenzijavimo ir akreditavimo tarnyba prie SAM… Vien pavadinimas daug ką pasako – ir tikrina ir kuria standartus ir išduoda leidimus.

Be to dar – gydymo standartus (plačiąja prasme) kurių nėra sukūrusi ministerja – susikuria pačios gydymo įstaigos.

Tai didesnio nonsenso negali būti … Va kaip tokias problemas išspręsti?

Kaip padaryti kad koncepcijose užkoduoti mechanizmai ir tikslai pradėtų veikti logiškai ir tvarkingai?

Ko trūksta?

Politinės valios kaip visada … gi rinkimai vėl artėja į savivaldybes … reforma vėl laukia …

Sisteminis “bug’as” *.

—-

*Bug (ang.) – virusas

—-

Dr. Albinas Kalimavičius yra anesteziologas-reanimatologas. Dirba Vilniaus greitosios pagalbos universitetinėje  ligoninėje, Kauno medicinos universiteto klinikose, Panevėžio ligoninėje  anesteziologu- reanimatologu, mokosi  sveikatos vadybos magistratūroje.

PrintFriendly
FacebookTwitterGoogle GmailGoogle BuzzPosterousDiggRedditShare

·

1 comment

  • Nijolė Saulienė · 2010/11/14 at 10:27

    Sutinku, kad trūksta politinės valios, bet ir nenoras diegti naujovių tiek gydymo tiek slaugos srityje,o dar didesnis nenoras užleisti savo kaip vadovo kėdės,

<<

>>

Theme Design by devolux.nh2.me