Šimaitis.lt | Dr. Audriaus Šimaičio tinklalapis

Oct/10

1

Prezidentės antausis Labanausko-Matulo-Oleko trijulei

Vakar Prezidentūroje įvyko Prezidentės susitikimas su sveikatos apsaugos ministru Raimondu Šukiu ir su Seimo sveikatos reikalų komitetu. Po šio susitikimo R. Šukys teigė, kad vaistų kainos jau sumažėjo beveik 11 proc., tikimasi, kad iki metų pabaigos kainos sumažės bent iki 15 proc. To pasekoje pavyko sutaupyti 80 milijonų litų.

Valstybės vadovės atstovas spaudai Linas Balsys sakė: „Prezidentės iniciatyva jau yra procesas pajudėjęs, vaistų kainos pradėtos reguliuoti, pasikeitė vaistų išrašymo tvarka, šioks toks vaistų kainų sumažėjimas konstatuojamas. Tačiau Prezidentė ir susitikime pabrėžė, kad jis yra mažesnis, negu buvo tikėtasi“.

Ką reiškia šie du  susitikimai? Iš šalies tai galėtų atrodyti eiliniai situacijos aptarimai.

Tačiau nereikia užmiršti bendro įvykių konteksto. Gegužės mėnesį R. Šukys pavirtinino naują vaistų išrašymo tvarką, prieš kurią prasidėjo didelė ir plati agitacijos kampanija, vedama Lietuvos gydytojų sąjungos prezidento L. Labanausko. Prie jo prisijungė ir buvęs sveikatos apsaugos ministas Juozas Olekas. Įvyko svarstymas Seimo sveikatos reikalų komitete, po kurios komiteto pirmininkas A. Matulas ne kartą sakė, kad tvarka bus keičiama. Jis teigė, kad šis klausimas bus svarstomas rudenį.

Atėjo ruduo …. Tačiau Prezidentė atrodo užbėgo Labanausko-Matulo-Oleko kompanijai už akių.  Susitikimas su Prezidente pasiuntė aiškų signalą šiai trijulei: nebandykite keisti gero įstatymo.

Ir jis iš tikro yra geras. To jau seniai reikėjo Lietuvos medicinai. Mintys apie tai – rytojaus įraše.

Print Friendly, PDF & Email
Share

· · · ·

Comments are closed.

<<

>>

Theme Design by devolux.nh2.me