Šimaitis.lt | Dr. Audriaus Šimaičio tinklalapis

Prieš kelias dienas gavau laišką iš gydytojo, kuris dirba vienoje iš didžiausių Lietuvos ligoninių

****

Skaičiau Jūsų paskutinius straipsnius. Man labai patiko.

Labai nusivyliau, kad medicininei visuomenei aktualius klausimus svarsto ne visuomenė, o grupė suinteresuotų, o gal nesuinteresuotų asmenų.

Turiu kai kurių pastabų apie vykstančią reformą. Ką ji duoda dirbančiam stacionare gydytojui?

Pradedant reformą,  buvo kalbėta apie tai, kad sumažinus darbo krūvius ir paslaugų apmokėjimą rajonų ligoninėse, pasikeis apmokėjimas už atliktą darbą daugiau dirbančioms ligoninėms.

Kas pasikeitė,- krūviai padidėjo 20-30%, rajonų gydytojai net nebando gydyti ligonių (ką sėkmingai darydavo iki „reformos“).

Vienintelis jų tikslas kuo greičiau „ištysinti”  sunkesnį ligonį centro link. Krūviai žymiai padidėjo, o apmokėjimas už darbą išlieka toks, koks buvo.

Juk ligoninėse niekas neleidžia taikyti  ūkiskaitinio atsiskaitymo už atliktą darbą. Visi pinigai suplakami į krūvą ir skirstomi ne pagal atliktą darbą, o už lojalumą administracijos politikai.

Nežinau, ar tai ilgai tęsis, kantrybė senka. Apklausus kolegas kitose ….  rajono ligoninėse, niekas nebenori reformų, nes jos vyksta ne ta linkme.

Kas pasikeis pakeitus kelis administratorius? Gal ir bus sutaupyti keli litai, bet ar pagerės pacientų aptarnavimas, apmokėjimas už atliktą darbą medikams?

Abejoju tokios reformos tikslingumu.  Sėkmės Jums, kovojant už mūsų interesus! Bijau, kad neprarastumėt  iniciatyvos.

Aš jau ją po truputį prarandu …

****

Paveiksliukas iš http://dryicons.com/

Print Friendly, PDF & Email
Share

6 comments

 • Nijolė Saulienė · 2010/12/03 at 10:28

  Nereikia taip pesimistiškai nusiteikti, o reikia eiti petys į petį su kovojančiais už skaidrią sveikatos reformą. Juk žinome, kad vienas lauke ne karys, daugiau drąsos ir ryžto!

 • Nemanius · 2010/12/03 at 10:43

  Saunu, Nijole, – tikiuosi, kad Jusu ryztu ir tikejimu uzsikres ne vienas. Nes ryztas ir pasiryzimas -kaip virusas gali plisti taip pat:) Ne tik negeri dalykai:)

 • Nijolė Saulienė · 2010/12/03 at 20:15

  Sutinku, mielas Audriau.Tik nežinau, kaip atrasti raktą, kuriuo galėtume atrakinti eilinių slaugytojų protą, kad nuo savęs nusimestų baimės pančius. Baimė neprarasti darbo, baimė nuo slaugos administratorių išpuolių ( ypač, kai savo blogą nuotaiką išlieja ant slaugytojų ), baimė, kad kas kartą joms eskaluojama: – nepatinka, už vartų eilė, nepatinka – eik kur geriau. Slaugytojoms įskiepytas stereotipinis mąstymas – paklusti, vykdyti. Asmeniškai aš, kovosiu už slaugytojos profesiją, nors gali rastis ir vakcinos ryžto virusui.

 • Nemanius · 2010/12/03 at 20:23

  Vaistas yra aiškus – veikmas. Tai yra veikimas ir tuo pačiu pavyzdžio rodymas kitiems. Po veiksmo, kuris atitinka visuomenės interesus, vidada atsiras vienas ar du, kurie tuo patikės. Tada jau jausimės, kad ratas tokių plečiasi – ir vėl reikalingas veiksmas – tada vėl reikia galvoti drauge – tačiau tuomet jau galvojančių ir veikiančių bus daugiau- ir vėl reikalingas veiksmas. Aš taip matau tą sveikimo procesą – tik veiksmai, nes žodžiais jau niekas nebetiki – ir jie teisūs.

 • Nijolė Saulienė · 2010/12/03 at 22:02

  LSSO Klaipėdos skyriaus direktorė Vaida Lebedeva ir aš dalyvaujame visuose renginiuose atstovaudamos slaugytojos profesiją.Bėda tame, kad nėra palaikymo iš mūsų kolegių. Dauguma jų nusivylusios slaugos pertvarkos ateitimi.Dide…lius trukdžius LSSO narystės plėtojimui vaidina slaugos administratorės, kurios sėdi šiltose vietose ir vadovauja slaugai 30 – 40 metų.Tačiau nežiūrint jų trukdžių, pasitelkusios proto ir sąmojingumo iš dr.Šimaičio, KU dekano A. Razbadausko, KU doktorantės N. Istominos, kovojame dėl slaugytojų darbo krūvio reglamentavimo, o dėl slaugytojų diferencijavimo koncepcijos- netolimos ateities klausimas. SAM – ijai slaugytojų balsas tyruose, peršasi išvada, kažin ar jie yra girdėję tokį žodį kaip – SLAUGYTOJA?! Turime noro ir ryžto kovojant prieš seną nomenklatūrinę, korumpuotą SA sistemą.Žiūrėti daugiau
  Prieš 2 val. · PatinkaNepatinka..

 • Nemanius · 2010/12/03 at 22:26

  tai tada viskas tvarkoje:) Tiktai pirmyn:)

<<

>>

Theme Design by devolux.nh2.me