Šimaitis.lt | Dr. Audriaus Šimaičio tinklalapis

Nov/10

26

Ir ministerija, ir Klaipėdos forumo dalyviai: Klaipėdai reikia III-ojo universiteto centro

Ištrauka iš Genovaitės Privedienės (“Vakarų ekspresas”) reportažo

****

Forumo dalyviai pritarė Jungtinėje Karalystėje dirbančio dr. Audriaus Šimaičio idėjai, užuot ligonines sujungus mechaniškai, kurti Klaipėdos ligoninių asociaciją, kuri koordinuotų trijų Klaipėdos suaugusiųjų ligoninių veiklą: priiminėtų bendro pobūdžio sprendimus, kuriuos įgyvendintų ligoninės, būtų atsakinga už gydytojų rengimą, vykdytų rezidentūros stebėsenos funkciją regione, užtikrintų efektyvų resursų panaudojimą ir kt.

Tik atsisakant vienasmenio valdymo modelio, anot A. Šimaičio, būtų galima pažaboti korupciją, padidinti medicinos paslaugų efektyvumą, sutaupyti lėšų.

Tačiau kad tokia asociacija galėtų būti juridiškai įkurta ir veikti, – pabrėžė SAM atstovas M. Marcinkevičius, – reikėtų pakoreguoti teisinę bazę. Arba ji turėtų veikti “geranoriškumo principu”.

Tačiau ar yra galimybė jai susikurti “geranoriškais” pagrindais, forumo dalyviai suabejojo. Mat dviejų uostamiesčio ligoninių, kurių steigėjas yra SAM, – Jūrininkų bei Respublikinės Klaipėdos ligoninių – vadovai nuomonės neišreiškė, nes į forumą jie neatvyko.

Anot mero, jam paskambinęs vienos šių ligoninių gydytojas teigė norįs dalyvauti forume, bet ligoninės vadovas pasakęs, kad tai daryti uždraudė SAM. Tiesa, M. Marcinkevičius paneigė, kad SAM davusi tokį nurodymą.

KUL vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis iniciatyvai steigti Klaipėdos ligoninių asociaciją sakė neprieštaraująs.

Visas reportažas – “Vakarų ekpreso” svetainėje

****

Paveiksliukas iš http://dryicons.com/

Print Friendly, PDF & Email
Share

· ·

Comments are closed.

<<

>>

Theme Design by devolux.nh2.me