Šimaitis.lt | Dr. Audriaus Šimaičio tinklalapis

Lietuvos ir Anglijos palyginimas. Straipsnis Vakaru Eksprese.

Šią situaciją geriausiai iliustruoja Genovaitės Privėdienės straipsnis. Kita problema, kuri Lietuvai yra labai aktuali –daug metų žadamas elektroninis receptas iki šiol taip ir išlieka rožine svajone.

Jungtinėje Karalystėje receptų išrašymas kompiuterizuotas. Šeimos gydytojas pirmą kartą paskiria vaistus pacientui ir paruošia elektroninį receptą. Jei nesikeičia simptomai, pacientams, sergantiems lėtinėmis ligomis, pas šeimos gydytoją nuolat vaikščioti nereikia. Jis tiesiog eina į vaistinę, kur jam elektroniniai receptai pratęsiami. Nėra jokio rašymo ranka. Viskas vyksta labai greitai. Visus pakartotinius receptus išduoda farmacininkas. Dėl to taupomas brangus gydytojų laikas. Ir pacientui patogu.

Konsultantai specialistai, kai konsultuoja ambulatoriškai, taip pat receptų nerašo – jie rekomenduoja šeimos gydytojui. Tai atlieka šeimos gydytojas pagal jau aprašytą mechanizmą.

Kai pacientas išrašomas iš ligoninės, ligoninės išraše rekomenduoti vaistai automatiškai tampa receptu 30 dienų. Nereikia jokio atskiro recepto, jokių knygučių. Visą ši darbą didelėse ligoninėse daro jaunieji gydytojai, o ne specialistai, kaip Lietuvoje.

Daugumą šių dalykų Lietuvoje jau seniai buvo galima įgyvendinti, tačiau dėl biurokratinės sistemos ir nenoro nieko keisti tai nebuvo padaryta.


Print Friendly, PDF & Email
Share

·

2 comments

  • Marius · 2010/02/04 at 16:13

    Įdomiausia, kad dabar, kai rašo receptus gydytojai, atsiprašau jų padėjėjai, per savo trumpą karjerą nemačiau pagal taisykles parašyto recepto. O dar linksmiau, kad skalpuojami ne gydytojai, o vaistininkai už tai. Apie elektroninius receptus ir receptų rašymo priskyrimą vaistininkams, kaip ir turėtų būti, jau 3 kurse girdėdavau. O kiek metų jau praėjo, smagu čia gyventi 😀 Negi niekas nepanoro paplautį pinigų, diegdamas sistemą, iki šiol, keista 😀

  • Admin comment by Nemanius · 2010/02/05 at 11:35

    Vakar rase apie e.sveikatos idiegima. 26 milijonai lt buvo skirta, pinigai dingo, o sistemos kaip nebuvo, taip nera.

<<

>>

Theme Design by devolux.nh2.me