Šimaitis.lt | Dr. Audriaus Šimaičio tinklalapis

Gerb. Daktare!

Kiekvienai jaunai merginai patariu nesirinkti slaugytojos profesijos, jeigu nesiruošia emigruoti.

Nė vienas specialistas jokioje srityje nėra taip nuvertintas, kaip slaugytojas!

Sveikatos sistemoje jų tarsi išvis nėra.

Tarybinių laikų sesutės įvaizdis dominuoja-baigta med.mokykla ir paruošta tarnaitė visiems-gydytojui, pacientui ir jo artimiesiems, ligoninės administracijai, vyr.slaugos administratorei, skyriaus vedėjui, skyriaus slaugos administratorei.

Tačiau viskas taip ir liko, nors šiuolaikinė slaugytoja tai specialistas su koleginiu arba universitetiniu išsilavinimu.

Slaugos ligoninėms vadovauja tik gydytojai, apylinkėse slaugą koordinuoja gydytojas, privačiuose kabinetuose specialistės ir grindis plauna ir krosnis kaimo ambulatorijose kūrena.

Ar yra kita profesija, kur darbinantis pravartu nuslėpti savo išsilavinimą, kad neatrodytum pernelyg protinga?

Taip, tai apie mus slaugytojas.

Giliai esu įsitikinusi, kad vykdant slaugos reformą, privalo visais lygiais dalyvauti ir slaugytojos, juk jos neatsiejama sveikatos priežiūros dalis.

****

Paveiksliukas iš http://dryicons.com/

Print Friendly, PDF & Email
Share

·

2 comments

  • Nemanius · 2010/10/22 at 06:21

    Dr. Birutė Jankuvienė, šeimos gydytoja iš Klaipėdos, ką tik man parašė: Labas rytas. Gal negavote mano komentaro apie slaugytojas.Rasiau, kad mano UAB e, matyt, reforma senei ivyko ir slaugytojos dirba visiskai savarankiskai.Mes net juokaudami jas vadiname ''direktoremis''.Ju isprusimas ir klinikinis mastymas neretai pranoksta daugelio gydytoju.Tad reforma bet kokia turetu vykti mumyse paciuose,musu mastyme.Nuo istaigos vadovo pozicijos priklauso labai daug.Niekas neismokys gerbti slaugytojos ar jaunesnio kolegos,jei paciame zmoguje to jausmo nera.

  • Nemanius · 2010/10/22 at 22:11

    Išimtis tik patvirtina taisyklę. Be abejonės yra gydytojų ir įstaigų, kur gydytojų ir slaugytojų santykiai atitinką šiuolaikinę dvasią. Tačiau jeigu kalbėti, kaip apie sistemą, – tai neabejotinai to Lietuvoje nėra ir šiuolaikinės slaugos naujovių diegime Lietuva atsilieka dar labiau nei diagnostikos ir gydymo procese.

<<

>>

Theme Design by devolux.nh2.me