Šimaitis.lt | Dr. Audriaus Šimaičio tinklalapis

Jan/11

8

Laiškai iš dvasinio pogrindžio. Už gražaus A. Čapliko atsakymo plyti nyki tikrovė …

Vienas chirurgas iš  …   atsiuntė tokį komentarą į sveikatos apsaugos eksministro A. Čapliko atsakymą

***

Dalis teiginiu susijusių su rajoninėmis ligoninėmis dalinai teisingi, bet pamiršta, kad rajoninėse ligoninėse vietoj naikinamų įvairių profilių dažnai atsiranda slaugos skyriai. Spaudoje teigiama, kad slaugos padalinių Lietuvoje trūksta, o realiai pinigų naujoms slaugos lovų kvotoms jau dabar per mažai ir jau egzistuojančios slaugą vykdančios įstaigos tų pinigų nepasidalija.

Su dienos chirurgijos paslauga irgi nelabai pavyko. Pradinė idėja buvo, kad dienos chirurgija yra stacionarinė paslauga: į gydymo įstaigą atvyksta pacientas X su problema Y. Gydymo įstaiga, vadovaudamasi tyrimų rezultatais, nusprendžia, ar tam ligoniui suteikti dienos chirurgijos paslaugą, ar guldyti į normalų stacionarą.

O dabar dienos chirurgijos centrų pridygo prie poliklinikų – tai tikrai nėra gerai. Poliklinikiniai centrai pasiima mažiausiai rizikingas ir brangiausias paslaugas, diskriminuojamos ligoninės. O kur dar antro lygio diagnostikos centrai prie poliklinikų?

Visi santariškių jungimai kol kas susiveda į kai kurių laboratorijų centralizaciją, o realiai yra tik biznis vizitinių kortelių ir antspaudų gamintojams, nes visos ligoninės (išskyrus onkologinį) prisijungs kaip atskiri juridiniai vienetai su atskiromis administracijomis, viešaisiais pirkimais ir pan. Beveik niekas nepasikeis.

Taigi už gražaus A. Čapliko atsakymo plyti nyki tikrovė…

****

Paveiksliukas iš http://dryicons.com/

Print Friendly, PDF & Email
Share

·

Comments are closed.

<<

>>

Theme Design by devolux.nh2.me