Šimaitis.lt | Dr. Audriaus Šimaičio tinklalapis

Oct/10

30

Nijolė Saulienė. Jaučiuosi it atstumta, tarsi vadovams, gydytojams mūsų nereikėtų

Nijolė dirba Klaipėdos Respublikinėje ligoninės Psichiatrijos filiale, psichikos sveikatos slaugytoja. Studijuoja KU Tęstinių studijų institute III – iame kurse. Darbo stažas 35 metai. Su Lietuvos slaugos specialistų organizacijos (LSSO) Klaipėdos skyriaus direktore Vaida Lebedeva  2008m buvo įkūrė iniciatyvinę grupę dėl savarankiškos Klaipėdos psichiatrinės ligoninės išlikimo. Anot Nijolės nuo ” tada ir supratome, kad visur kišasi politikai”.

____

Laba diena, gerb. Daktare!

Malonu, kad atsiliepėte, o pradžioje trūko drąsos kreiptis į Jus.

Juk, kaip žinote,  mus slaugytojas gydytojai dar tebelaiko savo tarnaitėmis. Kaip Jums ir rašiau, slaugos reformoje niekas nesikeičia, dirbame tiesiog mechaninį darbą.

Slaugytojai tereikia žinoti, kokio procento turi būti dezinfekuojantys skiediniai, kur ir kokius instrumentus reikia laikyti, ekspozicija, maisto išdalinimas.

Ryte stacionaro slaugytojos darbas dažniausiai prasideda nuo virtuvėlėje esančių puodų tarškesio, omleto dalinimo ir t.t.

Prie paciento vis mažiau laiko belieka, o kur dar sveikatos visuomenės centrai, pasėlių ėmimas, o tuo tarpu kur pacientas?

Kaip jau minėjau,  daug slaugytojų įgijo universitetinį išsilavinimą, o kas iš to? Lietuvos SAM apie slaugytojų gradaciją žiūri labai konservatyviai.

Pati esu LSSO Klaipėdos skyriaus narystės plėtros komiteto pirmininkė, mūsų LSSO Klaipėdos krašto direktorė Vaida Lebedeva.

Suorganizavome praeitais metais slaugytojos dienai paminėti šventinę konferenciją ir ką? Nė vienos Klaipėdos mieste esančių ligoninių vyr. gydytojai nedalyvavo, atsiuntė savo slaugos administratores.

Apie tai buvo rašoma dienraštyje   ” Vakarų ekspresas” (2009.05.08).

Rengiant konferencijas aiškiai matyti, kad salėje daugiausiai buvo vidutinio amžiaus slaugytojos, dauguma kitų emigravo.

Dėl skurdaus slaugytojo darbo užmokesčio, blėstant slaugytojos profesijos prestižui, į kolegijas įstojo tik tos, kur nepraėjo konkurso kitose aukštosiose kolegijose.

****

Paveiksliukas iš http://dryicons.com/

Print Friendly, PDF & Email
Share

· ·

Comments are closed.

<<

>>

Theme Design by devolux.nh2.me