Šimaitis.lt | Dr. Audriaus Šimaičio tinklalapis

Jan/11

17

Pilkojo kardinolo institucija

Hierarchinės struktūros egzistavimas sudaro sąlygas egzistuoti ir kitai institucijai, kurios apibūdinimo nerasime nė vienoje knygoje ar Sveikatos apsaugos ministerijos ataskaitose. Tai – pilkojo kardinolo institucija.

Norint suvokti, kas tai yra pilkasis kardinolas, visų pirma reikia išsiaiškinti,  kas tai yra korupcija. Pagal  Vikipediją – tai piktnaudžiavimas patikėta galia siekiant asmeninės naudos. Korupcija galima visose visuomenės gyvenimo srityse, kur asmens galia grįsta visuomenės pasitikėjimu. Dažniausiai pasitaikančios korupcijos formos : kyšininkavimas, sukčiavimas, piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi, prekyba įtaka ir t.t.

Medicinoje, turbūt, kaip ir visoje visuomenėje, vyrauja nuostata, kad  norint ko nors pasiekti būtinos protekcijos bei giminystės ar kitokie ryšiai.  Šis įsikerojęs mąstymas  reiškia vieną  tik dalyką: žmogus ieško arba giminystės ryšių, arba partinio užnugario, arba tiesiog išanalizuoja situaciją ir išsiaiškina, kam ir kaip perduoti lauknešėlį, kad pasiektų vieną ar kitą tikslą. Laiko ir jėgų tobulinti žmogiškąsias bei dalykines savybes, apmąstyti  savo klaidas, iš jų mokytis, po truputį tobulėti ir taip iš lėto stumtis į priekį nebelieka. Susikūręs tokią gyvenimo filosofiją,  asmuo nejučia sugriauna  žmonių tarpusavio santykių pagrindą – pasitikėjimą.

Žmonių, kuriais jis gali pasitikėti, ratas, (o pasitikėti jis gali tik tais, kurie elgiasi ir mąsto taip, kaip jis pats) siaurėja.  Tame  rate visada atsiranda “gudruoliai (-ės)” – ribotų sugebėjimų asmenys, kurie savo ribotumą žino labai gerai. Puikiai suvokdami  savo trūkumą, visgi,  genialiai jį slepia nuo aplinkinių.

Jie  supranta, kad  trumpiausias kelias į jiems  taip trokštamą pripažinimą –  tiesioginis manipuliavimas tais, kurie gali padėti kilti  karjeros laiptais. Tokie  individai suartėja su vyriausiais gydytojais, kurie  jaučia savo silpnumą ir bejėgiškumą ir kurie ieško patarėjų.   Labai dažnai atsitinka taip, kad jiems reikia tik tokių patarėjų, kurie tenkintų  slaptus ir savanaudiškus sumanymus.

Patarėjai  nėra blogas dalykas, bet tik tada, kai asmenybė  stipri ir sugeba atskirti, kurie patarimai atitinka jos principus,  įsitikinimus ir filosofiją. Pilkojo kardinolo atveju  patarimas tampa faktiškai įsakymu ir juos vyriausias gydytojas turi vykdyti besąlygiškai. Jis tai daro savo vardu, o pilkasis kardinolas tyliai sėdi kampe, trina rankas ir toliau rezga planus, kaip valdyti pilkąją “neišmanančiųjų masę.”

Priklausomai nuo “karaliaus” poreikių ir keistų sumanymų bei asmeninio gyvenimo ypatumų pilkojo kardinolo instituciją gali užimti skirtingos asmenybės: kaskart šiame  nematomame poste gali būti vis kitas žmogus.

Tarkime, jei kažkokiu gyvenimo laikotarpiu reikėjo itin  svarbių ryšių, tą vietą užims žmogus,  padėjęs šiuos ryšius užmegzti. Jei vadovui reikėjo disertacijos ir vienas iš pavaldinių ją parašė, kuriam laikui pilkojo kardinolo postą užims šis  žmogus. Jei vadovas (-ė) turi silpnybę priešingai lyčiai, šį postą taip pat gali užimti gražuolė (gražuolis). Įvairiaspalvės asmenybės gali turėti ir du pilkuosius generolus, kiekvienas iš jų savaip atlikinėja savo unikalią misiją.

Tol, kol “karalius” jausis silpnas, pilkojo kardinolo postas  neliks neužimtas. Ir vieši konkursai į šį postą niekada nebus skelbiami.

****

http://dryicons.com/

PrintFriendly
FacebookTwitterGoogle GmailGoogle BuzzPosterousDiggRedditShare

No tags

Comments are closed.

<<

>>

Theme Design by devolux.nh2.me