Šimaitis.lt | Dr. Audriaus Šimaičio tinklalapis

Oct/10

28

Raktas į Lietuvos medicinos sėkmę

Nejučia imi ir pagalvoji: nejaugi mūsų slaugytojos ir jų vaidmuo šalies medicinoje yra dar viena Pelenės istorija? Diskusija Facebook’e

Vilija Biržinienė … Iš tiesų, atrodo, kad tie mažieji mūsų visuomenės sraigteliai tarsi visai nereikšmingi, nors be jų nesisuktų ir didysis ratas. Aš noriu tikėti laiminga Pelenės istorijos pabaiga. O kol ir mažieji sraigteliai sulauks tinkamo dėmesio ir pagarbos, linkiu šioms pelenėms išsaugoti pamatines žmogiškąsias vertybes – sąžiningumą, atjautą, geranoriškumą, kurio nenusipirksi nei už litus, nei už eurus. Ligos ir nelaimės prislėgtiems žmonėms to ypatingai reikia. Kaip, beje, ir sveikuoliams…:)

Nijole Paršeliūnienė Ačiū :))

Audrius ŠimaitisAudrius Šimaitis Iš tiesų manau, kad raktas į Lietuvos medicinos sėkmę glūdi gydytojų požiūryje į slaugytojas ir į gydytojų rengimą. Pasikeitus šiam požiūriui gydytojai ne tik kitomis žiūrėtų į slaugytojas ir jaunuosius gydytojus, bet ir į visus kitus klausimus, kurie šiandien aštriai keliami. Tada jie ras būdų, kaip tas problemas spręsti, nes vertybėmis pagrįstoje sistemoje glūdi milžiniškas potencialas, apie kurį mes dar mažai net įsivaizduojame.

Kristina Grybauskaitė-Rusakovienė. Tik klausimas, kada tai ivyks, nes tikrai ne maža dalis pačių slaugytojų priešinsis kažkokiam pokyčiui. Kiek pačiai teko kalbėti su slaugytojom, spjaudėsi per petį, kad mano mintys niekada netaptų tikrove (nes tad reiks dirbti labai labai)…. Nekalbu apie ligoninės slaugytojas (jos ir taip daug dirba, tik gydytojų požiūris į jas, kaip daktaras minėjo, lyg į pelenę, lyg į žemesnio sluoksnio), kalbu apie poliklinikines med.seseris (kol kas perspektyvių su teigiamu požiūriu į permainas ir geru potencialu sutikau tik kelias). Iš dalies joms patogu, jokių atsakomybių, jokių pareigų realių, daugiau formalumai. Sistema kalta, slaugytojų normos ir pareigybės yra labai apribotos.Gyd. Šimaitis labai taikliai ir labai aiškiai parašė šį straipsnį, tikiuosi daug slaugytojų ir gydytojų, daug valdininkų jį perskaitys. Iš šono, iš kitos šalies geriau matosi visi trūkumai, ne tik gimtinės pliusai. Nu nežinau, daktare, tiesiog žodis žodin, lyg savo pačios rašytas straipsnis, tik logiškiau, aiškiau sudėliotos mintys ir sakiniai :D. Ačiū

Audrius ŠimaitisAudrius Šimaitis Globaliai ir vienu metu – taip kaip daroma dabar Lietuvoje neįmanoma pakeisti. Net jei ir tai būtų bandoma –  būtų nesėkmė, Kristina, dėl tų priežasčių, kaip jūs rašėte. Todėl pokyčius reiktų pradėti nuo mažų pilotinių projektų ir su slaugytojomis turėtų dirbti tokie gydytojai, kurie tikrai jas vertina. Pradiniame etape joms reikės labai daug palaikymo … nes visos kitos slaugytojos, pacientai ir net nemaža dalis gydytojų iš pradžių į tai žiūrės kreivai. Tik tada, kai atsiras nedidelis ratas kitaip dirbančių slaugytojų, tokią patirtį galima bandyti vystyti toliau. Pačios imliausios slaugytojos padėtų naujoms – taip iš lėto ir metodiškai būtų galima atsiekti gerų rezultatų. Tik taip įsivaizduoju realų pokytį.

Print Friendly, PDF & Email
Share

· · · ·

Comments are closed.

<<

>>

Theme Design by devolux.nh2.me