Šimaitis.lt | Dr. Audriaus Šimaičio tinklalapis

Šimaitis.lt: prieš kelis mėnesius, po to, kai paskelbėme įrašą “Sveikatos apsaugos reformos konstitucija. I dalis”, Facebook’e įvyko diskusija, kuri galėtų būti gera įžanga tolimesniam aptarimui.

Audrius Šimaitis

Tarkime, trijų vyr. gydytojų vietoje palikus vieną, sistemoje dešimtmečiams užkoduojami rusenantys nepasitenkinimo ir prieštaravimo židiniai, kurie geriausiu atveju virs apatija, nebyliu priešiškumu, netikėjimu teigiamais pokyčiais, o blogiausiu atveju – atviru pasipriešinimu.

Saulė Pauliuvienė

Aš manyčiau, kad reikėtų pasiryžti ir pakeisti didžiųjų ligoninių vyr.gydytojus ir – geriausia – paskelbus konkursus į šias vietas kaip privalumą nurodyti administracinį vadybinį darbą užsienyje. Ir dar – ligoninės vadovas turi būti vadybininkas, o ne gydytojas – vyr.gydytojas neturėtų rūpintis, kaip renovuoti ligoninę ar pirkti aparatūrą konkrečiai iš vieno tiekėjo…vyr.gydytojas turėtų rūpintis gydytojų kolektyvu.

Audrius Šimaitis

Labai pritariu, Saule. Anglijoje savo ligoninės vyr. gydytoją pirmą kartą pamačiau tik po trijų metų darbo !!! Anglijoje jie išimtinai tik vadybininkai. Yra direktoriai medicinai (Lietuvoje – vyr. gydytojo pavaduotojas medicinai) – jie yra iš gydytojų tarpo. Jie tarsi mediatoriai tarp vadybininkų ir gydytojų. Tačiau jie nedirba pilnu krūviu. Visi jie ketvirtį arba pusę laiko dirba gydytojais ir toliau. Ir dirba kadencijomis.

Nijolė Saulienė

Pritariu Saulei, bet manau, kad tikslinga būtų pakeisti didžiųjų ligoninių ir slaugos administratores!!! Vos ne pusę amžiaus užima šias pareigas ir yra įsitikinusios, kad tik jos “slaugos žvaigždės’. Į slaugos naujoves žiūri skeptiškai.Šiandieninė slaugytoja ir valytoja, ir dezinfektorė, ir maisto išdavėja. O, kur tikroji šiandien įgijusių aukštąjį mokslą slaugytojų vieta? Sveikatos reforma nevykdoma. Apie slaugytojas mini tik gerb. A. Šimaitis ir A.Razbadauskas.

Print Friendly, PDF & Email
Share

· ·

9 comments

 • Dalius · 2011/01/10 at 07:31

  O ar tikrai "paprastas" vyr. pakeitimas ką nors duotų ? Nelabai įsivaizduojų žmogaus analogišką darbą užsienyje mestų dėl lietuviško. Būtų eilnis klanų pasistumdymas.

  Be to Lietuvoje turime daug "gerų" pavyzdžių kaip panašias kadencijas apeiti (žr. Riomerio universitetas)

  O adminsitratoriaus (profesionalaus) įvedimas tikriausiai padėtų…

 • Nemanius · 2011/01/10 at 22:02

  Aš irgi manau, kad tik žmonių pakeitimas vargyu ar duotų lauktinų rezultatų. Reikia keisti pačią sistemą.

 • Algirdas · 2011/02/18 at 09:55

  Va je, gerb. Lietuviai ! Paskaičiau aš tos saulienės paistalus ir bloga pasidarė. Ar gi čia iš tiesų med. darbuotoja rašo, man tai kaž kaip panašiau į melžėjos paistalus. Pati pasimokė truputį ir nutarė sėsti į slaugos administratoriaus kėdę, o kad tos kėdės užimtos tai rėkia ant visos Lietuvos. Graudu kai į valdžią lenda neišmanėliai, bet panašu, kad jau ir nebėr normalių žmonių (į seimą ką išsirinkom). Taigi ir dabar veržiasi vadovauti slaugai melžėja sauliene, o mes visi žiūrim ir tylim, kas toliau…

 • Nijole · 2011/05/30 at 22:12

  Va je Algirdai. Koks tamsta apgailėtinas.Turbūt zootechnikas. Perskaičius paties komentarą, manau, kad pats tokiais pamąstymais tiktumėt rašyti į "Veterinarijos naujienas''. Sėkmės!

 • Sauliana · 2011/05/31 at 08:16

  Nijole, komentuoja ne Algirdas, o Algirdutė, kuri bijo permainų, o žinai tiesa ir drąsa – ne visiems patinka. Būk stipri, kartu ir Vaida. Jūs abi – mūsų viltis.

 • Irena · 2011/06/07 at 11:27

  Algirdo komentare atsispindi poziuris apie zmones. Is tiesu jis apgailetinas! Organizuotus ir aktyvius zmones tuoj bandoma sumaisyti su purvais. Tokiems , kaip Algirdas, nereikia jokiu naujoviu, tik as ir niekas daugiau. Sis komentaras tersia ir vyro varda, nes taip galvoti tesugeba tik silpnaprotis. Sveikintina,kad slaugytoju tarpe verziasi aktyvus ir kitaip mastantys zmones.Linkiu Nijolei siekti ir toliau uzsibrezto tikslo atstovaujant nelengva slaugytoju dalia.

 • Daiva K. · 2011/06/07 at 12:01

  Stai ir viskas,ka ''Algirdas" sugeba pasakyt siame laikmetyje. Gyvena aborigenu gyvenima ir masto aborigeniskai. Sunkus kelias i naujas reformas.Zmones,kurie nepriestarauja tam yra tuoj juodinami, maisomi su purvais. Isivaizduokite slaugytoja dalyvauja sveikatos reformoje, tuoj prasideda purvu pylimas,taikom visokie epitetai. Negrazu,"algirda'', pati ir atspindi toks koks esi, netasytas ir muzikas

 • Ramunas · 2011/12/27 at 23:31

  Taip taip! Aktyvus zmones yra pliekiami liezuviais. Man dziugu, kad Klaipedos slaugytojos bunda is letargo miego. Tik sekmes ir didziules sekmes Nijolei, Vaidai.

 • Edita · 2012/02/26 at 19:38

  Nesutinku, kad geras ligoninės vadybininkas yra ne medicininį išsilavinimą turintis asmuo. Tai įrodo esantys tyrimai. Tai yra pasenusi mintis, kadangi anglai, amerikiečiai ėjo tuo keliu kai ligoninių vadybinkai (vyr.gydytojai) yra TIK vadybininkai,o patys dabar kelia klausimą: ar tai yra gerai?2011metų Ehospital žurnale straipsnis:"Physician leaders and hospital perfomans. Is there an association?" Rezultatas: 25 proc. geresnė gydymo, diagnostikos kokybė gydytojo-vadybininko ligoninėje nei TIK vadybininko. Vertintas kokybės indeksas vėžio, virškinimo sistemos bei kardiovaskulinės sistemos atžvilgiu. Įmesčiau straipsnį bet nėra kaip čia.

<<

>>

Theme Design by devolux.nh2.me