Šimaitis.lt | Dr. Audriaus Šimaičio tinklalapis

Nov/10

8

Vaida Lebedeva. Slaugytojas yra įkalintas šalia gydytojo

Laba diena,

Perskaičiau straipsniuką  “Vertybėmis pagrįsta reforma I” , bei ten esančius komentarus.

“Niežti” pasisakyti.  Geros idėjos, pamąstymai, tačiau, manau, kad daugumai medicinoje reikia keisti savo požiūrį į žmogų ir apskritai į patį save, bei savo profesiją.

Kaži kodėl medikai yra gana pasyvūs savo profesijos pokyčiuose bei globaliuose sprendimuose?

Dažniausiai pradedame postringauti ir kalbėti tik tada, kai viskas būna post factum.

Šiandieninėje situacijoje Lietuvoje matau naujus “senius”, kurie kuria neapgalvotas reformas su visomis išplaukiančiomis iš to pasekmėmis ir svarbiausia jose yra neprarasti sosto, tarsi jis būtų paskirtas tau asmeniškai visam likusiam gyvenimui, o ne tu paskirtas tam postui tam tikram laikotarpiui.

Esu slaugytoja, todėl apie slaugytojų padėtį šiandieninėje situacijoje išmanau pakankamai.

Pykstate, kad šios profesijos atstovės pasyvios vykdytojos, tačiau daugumai gydytojų yra patogu turėti šalia savęs profesionalų padėjėją, kuris tylomis  ir besąlygiškai vykdys tai, ką nurodysi.

Ir patikėkite, tikrai yra nepatogu, kada tas įsivaizduojamas ir tariamas “tarnas” išdrįsta pasakyti savo nuomonę.

Labai jau hierarchiška medicina yra šiandien.

Mano manymu, taip yra todėl, kad teisinė bazė ženkliai netvarkinga paslaugų teikimo įvertinime ir stipriai apriboja slaugytojo profesines galimybes.

Slaugytojas yra įkalintas šalia gydytojo, nuo kurio priklauso įstaigos finansai ir gydytojas, tarsi to ir nenorėdamas, gali garsiai deklaruoti “kad pinigus uždirbu aš”.

Tokiu atveju kas belieka slaugytojai?

Tik tyliai vykdyti tai, kas pavesta be teisės išsižioti, o kur dar ale “aukščiau stovinti” kolegė, kuri tik laukia kada tu suklysi, kad galėtų parodyti savo lietuviško charakterio bruožą “kaip gerai, kad tau blogai”.

Pagarbiai,

Vaida Lebedeva

****

Vaida apie save: “Dirbu Klaipėdos Respublikinės ligoninės Psichiatrijos filiale, Ūmiame moterų skyriuje slaugytoja jau 19 metų, taip pat toje pačioje įstaigoje sveikatos statistike. Trečius metus esu Lietuvos Slaugos Specialistų Organizacijos Klaipėdos krašto direktorė.

Print Friendly, PDF & Email
Share

· ·

Comments are closed.

<<

>>

Theme Design by devolux.nh2.me