Šimaitis.lt | Dr. Audriaus Šimaičio tinklalapis

Laimės receptas. Griežtoji draugė

Kai įžengi į šeštą dešimtį, jau lyg ir gali daryti kai kuriuos apibendrinimus, išvadas.

Tikėtina,  kad didesnioji dalis gyvenimo jau nugyventa, o kūrybingiausioji tai tikrai.

Nebuvau, atrodo, nei išskirtinių gabumų nei ypatingos išvaizdos, ar aukštos kilmės, net geležinės sveikatos. Bet kažkaip, vis tiek pavyko.

Pavyko iki šiol būti laiminga. Tarsi savaime leidžiant įvykiams vykti. Išsipildė viskas, apie ką svajojau.

Svajonių profesija, nuostabi šeima, mieli pomėgiai – viskas yra. Taip, kaip pavyko man, tikiu, jog gali pavykti kiekvienam.

Todėl pabandysiu pateikti savo laimės receptą, kuris yra daugiau, negu paprastas ir kiekvienam įgyvendinamas. Receptas susideda iš keleto komponentų.

Pradėsiu nuo to, kuris tinka bet kokio tikėjimo, bet kokių politinių pažiūrų, bet kokios lyties žmogui. Tai disciplina.

Disciplina užima labai svarbią vietą mano gyvenime. Daugybę metų keliuosi tuo pačiu laiku, pusę šešių ryto. Pasimeldžiu, susitvarkau save. Toliau seka darbas ir su tuo susijusi veikla. Po darbo sportas arba šokiai, arba kitos laisvalaikio, nors ir trumpo, akimirkos, malda su šeima prieš miegą, ir saldus, ramus miegas. Viskas tuo pačiu laiku.

Kuomet ilgą laiką darai tą patį – susiformuoja įpročiai. Tampi netgi priklausomas nuo to. Pasirodo, gali būti gerų priklausomybių. Priklausomybė tvarkai, sportui, disciplinai, maldai ir t. t. Jaunystėje suformuoti įpročiai su metais tik sustiprėja. Jeigu anksčiau reikėjo valios anksti keltis, arba sportuoti , arba ko nors nevalgyti, dabar tai daryti yra daug lengviau. Sunku – nedaryti.

Supratau, kaip svarbu jaunystėje suformuoti teisingus įpročius, teisingas priklausomybes, teisingą požiūrį į gyvenimą, aplinką, save.

Juk  ir mašiną vairuoti senatvėje lengviau, jei vairuoji nuo jaunystės. Disciplina duoda daug laiko, nes visada viską spėji. Tiesiog išmoksti planuoti laiką, atsirinkti tai, kas svarbiausia.

Disciplina padeda išsaugoti sveikatą, gerą nuotaiką, atitolinti ar net išvengti depresijos. Disciplina – tai gyvenimas čia ir dabar.

Tai darymas to, ką turi daryti dabar, šią akimirką. Arba nedaryti.

Tiesiog būti ir džiaugtis tuo, kas padaryta. Disciplina – tai tesėjimas žodžio. Tu tampi patikimu žmogumi, neištyžti jokiomis aplinkybėmis.

Pabandyk į savo pasaulį pasikviesti griežtąją viešnią – discipliną ir apgyvendinti visam laikui. Turėsi neįkainojamą draugę.

Kitą kartą papasakosiu apie kitus laimės recepto komponentus.

***

Šį  ir ankstesnį Dr. Birutės Jankuvienės įrašus galima rasti skyrelyje “Birutė” (viršutinis menu)

Print Friendly, PDF & Email

No comments yet.

Leave a Reply

Theme Design by devolux.nh2.me