Šimaitis.lt | Dr. Audriaus Šimaičio tinklalapis

Bendraminčiui

foto-m.a.

1. Kas yra rezidentas?

Rezidentas – toks jaunas gydytojas, kuris atlieka tam tikrą rezidentūros programą bei yra įdarbintas ligoninėje.

2. Kas yra geras rezidentas?

Geras rezidentas yra iniciatyvus, nebijantis klinikinio darbo, turintis drąsos klausti to, ko nežino, sugebantis kritiškai vertinti gaunamas žinias ir patirti, pilietiškai aktyvus ir atsakingas.

3. Ko reikia rezidentui?
Rezidentui reikia darbo sąlygų, aiškių užduočių, kokybiško vadovavimo, naujasios literatūros ir galimybių mokytis iš kolegų betarpiškai.

4. Kas yra geras rezidento vadovas?

Sudaro tokią mokymosi programą ir darbo sąlygas, kuriose rezidentui pakanka iššūkių, jis dirba komandoje su vyresniu/jaunesniu rezidentu, gauna nuolatinį ir nuoseklų grįžtamąjį ryšį, turi galimybių paragauti tiek mokslo, tiek ir pamatyti platesnį savo specialybės vaizdą (tarptautiniu, pasauliniu mastu).


5. Jei Jums duotų uždavinį patobulinti rezidentūrą, nuo ko pradėtumėte?

Pirmiausia sudaryčiau sąlygas dirbti jaunesniajam rezidentui prižiūrimam vyresniojo.
Tada ciklu trukme prailginčiau iki min 4 mėn. vienoje vietoje.
Tada leisčiau pasirinkti ciklus, sudarant individualią programą, (realiai aš iš 4 metų galėjau tik 1 mėn pasirinkti iš trijų variantų)
Galų gale atsisakyčiau rezidento sugebėjimų vertinimo balais, nes čia svarbiau kompleksiniai gebėjimai, įgūdžiai, o ne tik žinios, ir sudaryčiau sąlygas pačiam rezidentui aktyviai duoti grįžtamąjį ryšį apie savo programą. Rezidento balsas nebūtų “padedamas į stalčių”, tačiau galėtų aktyviai prisidėti prie programų tęstinio tobulinimo.

Į klausimus atsakė Dr. Martynas Andrijevskis

Print Friendly, PDF & Email

Comments are closed.

Theme Design by devolux.nh2.me