Šimaitis.lt | Dr. Audriaus Šimaičio tinklalapis

Slaugytojai

 
1. Kelis metus dirbot Anglijoje. Kodėl išvykote iš Lietuvos?

Tada išvykti į visiškai svetimą ir nežinomą šalį “privertė” finansinė šeimos padėtis.

2. Ko išmokė gyvenimas užsienyje?

Visų pirma, tolerancijos. Be šito, daugelio dalykų, kurių pasigendu dabar, grįžus atgal į Tėvynę. Aptarnavimo kultūros, pagarbos šalia esančiam ir pan.

3. Kokią gyvenimo Anglijoje patirtį norętumėte perkelti į Lietuvą?

Jei kalbėt apie gyvenimą, norėčiau pasvajot, kad kada nors ir Lietuvoj galėsime turėti tokio aukšto lygio aptarnavimo kokybę, kaip Anglijoje. Nesvarbu kur, prekybos centre, viešajame transporte, banke, ligoninėje, poliklinikoje…

Profesinėje srityje, būtu nerealu, kad artimiausiu metu slaugytojos turėtų tokias pat plačias galimybes kelti savo profesinę kvalifikaciją, specializuotis atitinkamose srityse ir sulaukti tinkamo įvertinimo visame slaugos ir paciento gyjimo procese. Kai galutinis rezultatas nebūtų vienareikšmiškai priskiriamas gydytojų nuopelnams. Kai slaugytojų indėlis būtų pripažintas ir tinkamai įvertintas. Kai visuomenė suvoktų, kad svarbu ne tik ką gydytojas “paskirs”, bet ir kas ir KAIP tą “paskyrimą” įvykdys.

4. Kokią Lietuvos patirtį norėtumėte rekomenduoti anglams?

Čia sudėtingesnis klausimas… Gal tai, ko dabar, pasižiūrėję į “užsienius”, bandome patys atsisakyti? Mano manymu, “valytojų brigados”, kai nebelieka “sanitarių” ligoninių skyriuose, nepasiteisino švaros ir infekcijos prevencijos atžvilgiu. Ne visada finansinis sutaupymas reiškia absoliučią naudą.

5. Jūsų svajonė?

Tai pavadinčiau ne svajone, o utopija. Nemanau, kad tai įmanoma artimiausiu metu. O svajonė būtų tokia – gyventi civilizuotoje, teisinėje ir visais moraliniais pagrinadais pagrįstoje valstybėje. Mano supratimu, šioje sąvokoje telpa labai daug…

Į klausimus atsakinėjo slaugytoja Renata Rumbutienė

Print Friendly, PDF & Email

No comments yet.

Leave a Reply

Theme Design by devolux.nh2.me