Šimaitis.lt | Dr. Audriaus Šimaičio tinklalapis

Žurnalistei

genute1. Kodėl rašote apie sveikatos apsaugą ir medikus?

Sveikatos išsaugojimo klausimai domina nuo seno. Todėl, matyt, natūraliai atsidūriau toje srityje, kurioje būti įdomu ir kurioje būdama galiu labiausiai padėti žmogui.

2. Su kokiais sunkumais susiduriate bendraudama su medikais?

Tai priklauso nuo asmenybės, su kuria bendrauji. Dažnai susiduriu su šiltais, nuoširdžiais, inteligentiškais pokalbininkais, savo srities žinovais ir aistruoliais. Tačiau yra ir kita pusė:  daugumoje įstaigų informacijos pateikimas yra “uzurpuotas” išimtinai jos vadovo.  Norėdamas gauti atsakymą į paprastą klausimą, tarkime, apie erkių aktyvumą ar vaikų traumas slidžiose gatvėse,  turi sugaišti nemažai laiko: vienur turi laukti, kol specialistas atsiklaus įstaigos vadovo, ar jis gali atsakinėti į klausimus, o dar dažniau turi pats   skambinti įstaigos vadovui ir prašyti, kad kas nors  atsakytų. Manau, daugelis medikų, ypač eiliniai specialistai, dėl įstaigose nustatytos tvarkos bijo teikti informaciją žiniasklaidai, reikšti savo nuomonę, kad neduokdie nepasakytų ko nereikia (gal tiesos?)  ir tuo nepakenktų įstaigos autoritetui. Toji baimė kalbėti pagimdo net tokius  absurdus: priėmimo skyriaus darbuotoja, užuot pati atsakiusi, jog traumuotų vaikų tą dieną neatvežta, nurodo skambinti į administraciją ir paklausti.   Šitokia susiklosčiusi tvarka, mano manymu, neigiamai atsiliepė ir žurnalistikai, tikrųjų medicinos visuomenėje vykstančių reiškinių atspindėjimui.
3. Jei Jūs būtumėte Sveikatos apsaugos ministre, nuo ko pradėtumėte reformą?

Nesu didelė žinovė, koks sveikatos priežiūros sistemos modelis būtų geriausias. O kaip žurnalistei, svarstymų tenka išgirsti prieštaringų. Bet kad nebūtų padaryta klaidos, būdama ministre, visų pirma nurodyčiau kompetentingų specialistų komandai paruošti išsamią, detalią analizę: įvertinti praeities klaidas,  o reformos kryptį  formuoti kartu su  detaliais pinigų paskirstymo, medicininių  paslaugų teikimo apmatais.  Šią paruoštą analizę paskelbčiau viešoje erdvėje visuomenės teismui. Tik įvertinus  visuomenės nuomonę, pagal ją, jei reikia, dar pakoregavus, imčiausi konkrečių sprendimų. Galimas daiktas, pradžioje palaiminčiau pavyzdinio  sveikatos priežiūros modelio diegimą vienoje kurioje nors apskrityje, kuriose permainų reikia labiausiai.

4. Koks buvo sudėtingiausias Jūsų reportažas, interviu ar apžvalga ir kodėl?

Iš pastarojo laikotarpio išskirčiau rašinius apie maisto papildų verslininkų įsikūrimą medicinos įstaigose ir tai, kaip žmones gydo ir receptus išrašo  licencijos neturinti bioenergetikė.  Kodėl? Todėl, kad renkant medžiagą teko susidurti su atviru priešiškumu.

5. Kas yra geras gydytojas?

Geras gydytojas – visų pirma nuoširdus, maloniai bendraujantis, iš pašaukimo dirbantis gydytojas. Jis jaučia poreikį tobulėti, domisi naujovėmis, alternatyviais gydymo būdais, todėl gali patarti pacientui ne tik dėl vaistų, bet ir maisto papildų ar kitų sveikatos saugojimo būdų. Jis nesusijęs su farmacijos ar maisto papildų verslu.

Į klausimus atsakė Genovaitė Privedienė (Vakarų Ekspresas)

Print Friendly, PDF & Email

Comments are closed.

Theme Design by devolux.nh2.me