Šimaitis.lt | Dr. Audriaus Šimaičio tinklalapis

Mūšis dėl Klaipėdos prasideda

Sausio 15-oji diena Klaipėdai yra ypatinga. 1922 metais sausio 15-ąją lietuvių sukilėliai užėmė Klaipėdą, išvaduodami ją iš vokiečių okupacijos,  ir sudarė paliaubas su ten esančia prancūzų karine vadovybe. Sausio 19 dieną Šilutėje sušauktas visų gelbėjimo komitetų atstovų susirinkimas priėmė deklaraciją dėl Klaipėdos krašto autonomijos teisėmis prisijungimo prie Lietuvos. Lietuvos Seimas pasveikino tokį sprendimą.

Prieš 88 metus sausio 15 dieną Klaipėda  buvo išlaisvinta iš prancūzų vergovės. Gal ir simboliška, bet būtent 2010 metų sausio 15 dieną įvyko Vakarų Lietuvos pacientų, visuomenės ir medikų iniciatyvinės grupės sveikatos apsaugos reformai remti bei Klaipėdos universiteto surengta konferencija      “Kaip Vakarų Lietuva gali prisidėti prie sveikatos apsaugos reformos”.

Šį kartą aiškios fronto linijos ir matomo priešo nėra. Tas priešas ir ta fronto linija yra mūsų pačių mąstymas ir mūsų pačių elgsenos bei veiklos metodai. Ta fronto linija yra mūsų dorovinės ir moralinės vertybės.

Krizė pasaulyje ir krizė Lietuvoje parodė, kad tolimesnė pažanga ir tolimesnis ne tik mūsų, bet ir Lietuvos bei pasaulio vystymasis nėra įmanomas, jei mūsų sprendimai nebus paremti vertybėmis ir dorovinėmis nuostatomis. Nė kiek ne mažiau svarbus ir pats sprendimų priėmimo būdas bei metodai tiems sprendimams pasiekti.

Tik tada, kai yra taikomi tinkami metodai, atsiranda galimybė atsižvelgti į visas sudedamąsias proceso dalis. Tik tada žmonės, matydami kaip kruopščiai, atvirai ir skaidriai ruošiamasi tiems sprendimams,  patikės šiais sprendimais ir tik tada jie jausis esą pokyčių ir pertvarkų dalyviais. Šis pojūtis yra pagrindinė bet kokios reformos sąlyga.

Todėl 2010 sausio 15 diena įeis kaip nedidelė, bet labai svarbu pergalė kare dėl mūsų medicinos Vakarų Lietuvoje. Tą dieną mes parodėme, kad galime būti vieningi ir galime rasti kelią į priekį.

Tačiau karas tęsiasi. Mūšis dėl Klaipėdos dar nėra laimėtas. Prieš beveik devyniasdešimt metų Klaipėda buvo išvaduota iš vokiečių okupacijos ir prijungta prie Lietuvos.

Ar sugebės Klaipėda ir šį kartą išsivaduoti iš kelių žmonių, kuriems valdžia apsuko galvą ir jie pradėjo jaustis padėties viešpačiais, gudriai paspęstų pinklių?ū

Print Friendly, PDF & Email

No comments yet.

Leave a Reply

Theme Design by devolux.nh2.me