Šimaitis.lt | Dr. Audriaus Šimaičio tinklalapis

Dėl Klaipėdos ligoninės – pas Seimo vadovę
2010 m. vasario 05 d.

Vakarų ekspresas

Elta.lt

Penktadienį su Seimo pirmininke Irena Degutiene dėl Klaipėdos universitetinės ligoninės įkūrimo susitiko grupė pajūrio parlamentarų – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Agnė Bilotaitė, Evaldas Jurkevičius, Pranas Žeimys, Vaidotas Bacevičius, taip pat Palangos TS-LKD skyriaus pirmininkas Šarūnas Vaitkus ir gydytojas Audrius Šimaitis, pristatęs projektą ir pasiūlymą dėl tokio medicininio centro įkūrimo.

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) reformos plane nenumatyta Klaipėdoje steigti universitetinę ligoninę – sudėtingos operacijos būtų atliekamos Vilniuje ir Kaune. Klaipėdietė Seimo narė A. Bilotaitė pareiškė nesutinkanti su tokia SAM pozicija – esą nėra geriausias būdas prireikus uostamiesčio pacientus skraidinti malūnsparniu į Vilnių ar Kauną.

“Šie planai atimtų galimybę Vakarų regione gyvenantiems žmonėms gauti aukščiausio lygio medicinines paslaugas savo regione. Vakarų Lietuvoje būtina turėti universitetinę ligoninę – trečią medicininį centrą, analogišką numatytiems Kaune ir Vilniuje”, – teigia Seimo narė.

Jungtinėje Karalystėje Karališkoje Kornvalio ligoninėje dirbantis kardiologas A. Šimaitis taip pat įsitikinęs, kad gauti aukščiausio lygio medicinines paslaugas Vakarų Lietuvos regiono gyventojai turėtų Klaipėdos universitetinėje ligoninėje. Susitikimo metu jis išdėstė savo koncepciją, kaip tai būtų galima įgyvendinti.

I. Degutienė pasiūlė surengti pasitarimą Klaipėdoje, kuriame dalyvautų SAM, savivaldybės, Klaipėdos universiteto, ligoninių atstovai, politikai, ir vietos lygmenyje priimti rezoliuciją, kuri galėtų tapti teisiniu pagrindu keisti reformos nuostatą įkuriant universitetinę ligoninę Klaipėdoje.

Print Friendly, PDF & Email
Share

·

4 comments

 • ineta · 2010/02/08 at 08:30

  Puikios naujienos! Juk keli iš pagrindinių reformos tikslų yra pagerinti gydymo paslaugas, padaryti jas labiau prieinamas pacientui. Taigi, aukščiausio lygio paslaugų koncentravimas tik dviejuose miestuose, paliekant “už borto” visą vakarų Lietuvos kraštą, jau savaime prieštarauja vienam iš pagrindinių reformos siekių. Puiku, kai logiški konkretūs pasiūlymai sulaukia pareigūnų pritarimo ir dedamos pastangos tų pasiūlymų įgyvendinimui! Lauksime konkrečių darbų.

 • kempiniux · 2010/02/09 at 18:41

  Be abejo prieštarauja. Deklaruojama viena, o realiai daroma visai kas kita. Gera žinoti, kad yra netylinčių ir veikiančių klaipediečių.

 • Audrius Šimai · 2010/02/10 at 10:45

  Jei pavyktų Klaipėdoje sukurti Universiteto mokslo centrą, kuriame būtų pritaikyti nauji vadybos ir nedicinos paslaugų organizavimo principai, tai būtų iš tikrųjų patirtis, kurią bus priversti taikyti tiek Vilniaus, tiek Kauno ir kiti regionai. Tokiu būdu galėtų būti sulaužytas sovietinis mentalitetas, kuris taip giliai įsišaknijęs sveikatos apsaugoje.

 • kempiniux · 2010/02/10 at 13:04

  Na "sulaužytas" – tai čia labai drąsiai pasakyta, greičiau sudrebintas…

<<

>>

Theme Design by devolux.nh2.me